Na czym polega dieta sokowa?

Istnieje wiele różnych sposobów na odchudzanie, redukcję masy ciała i poprawę kondycji. Jednym ze skuteczniejszych sposobów jest dieta sokowa.

Zasady diety sokowej

Oczywiste jest, że w diecie sokowej mówimy tylko o sokach świeżo wyciskanych. Przy zwykłym spożyciu świeżo przygotowanych soków do organizmu dostaje się dużo łatwo przyswajalnych i niezbędnych substancji. Soki wspomagają pracę przewodu pokarmowego, poprawiają stan skóry twarzy i ciała oraz spalają nadmiar kalorii. Aby świeżo wyciśnięty kwaśny i zbyt skoncentrowany sok nie okazał się agresywny dla delikatnej błony śluzowej żołądka, zaleca się rozcieńczenie go wodą oczyszczoną w stosunku 1: 1. Soki działają leczniczo na organizm: np. soki z buraków i jabłek bardzo pozytywnie wpływają na układ krążenia, soki z wiśni i marchwi wzmacniają układ odpornościowy, z granatu zwiększa się poziom żelaza we krwi, a soki z winogron, arbuza i gruszki są bardzo skutecznymi diuretykami.

Odmiany diety sokowej

W odniesieniu do utraty wagi i ogólnej regeneracji po spożyciu soków, istnieje kilka zaleceń. Na przykład, zamiast obiadu warto wypić szklankę soku, co pomoże uniknąć głodu i nasycić organizm przydatnymi witaminami. Dodatkowo możesz umówić się sam ze sobą na jeden dzień w tygodniu, w którym możesz pić tylko świeżo przygotowane soki. Najbardziej radykalna z diet sokowych trwa 3-4 dni. Podczas diety, zamiast jeść, co 3-4 godziny pije się szklankę lub więcej dowolnego soku, lub mieszankę kilku z nich. W sumie dziennie należy uzyskać około dwóch litrów dowolnego soku rozcieńczonego wodą. Jednak ponieważ żołądek do normalnego funkcjonowania potrzebuje również pokarmów stałych, nie zaleca się dłuższego stosowania tej diety.

Przepisy na koktajle sokowe

Oto kilka przepisów na koktajle odchudzające:

• „Kompletny deser”: trochę mleka, jeden banan i pół ananasa.

• „Siła zieleni”: dwa zielone jabłka, kilka gałązek selera, jedna czwarta główki kapusty.

• „Perfect Skin”: 2 słodkie czerwone papryki, jeden ogórek i jedna zielona papryka.

• „Sweet Dream”: gałązka selera, zielone jabłko i zielona sałata.

Dieta sokowa to nie tylko sposób na odchudzanie i poprawę zdrowia organizmu, ale także remedium na zły nastrój i smutek. Dieta oczyszczająca z toksyn sokowych zwykle obejmuje picie soków owocowych i warzywnych przez cały dzień. Ważne jest, aby pamiętać - - nie powinieneś być na diecie sokowej dłużej niż pięć dni, informuje.

Dieta sokowa efekty

Dieta sokowa może być stosowana nie tylko w celu oczyszczenia organizmu z toksyn, ale również w celu zwiększenia metabolizmu w ramach przygotowania do długotrwałego programu dietetycznego. Kiedy jesteś na diecie sokowej, całkowicie eliminujesz z diety wszelkie inne pokarmy, zastępując je sokiem. Głównym celem diety detoksykacyjnej soków jest pomoc organizmowi w pozbyciu się szkodliwych toksyn. Dietetycy zalecają picie 250-300 gramów soku na każdy z trzech głównych posiłków. Ze względu na duże spożycie płynów podczas diety pitnej będziesz korzystać z toalety w miarę regularnie, co jest również elementem procesu wydalania szkodliwych toksyn z organizmu.

A co z wartością odżywczą takiej diety

Niektóre owoce i warzywa przekształcone w sok zapewniają organizmowi różnorodne korzyści zdrowotne. Jabłka dostarczają organizmowi witamin A, B i C, a także potasu i wapnia. Morele dostarczają tych samych trzech witamin, a także witaminy K i fosforu. Buraki są bogate w wapń, żelazo i witaminę C. Brokuły zawierają potas, witaminę B1 i wapń. Pamiętaj jednak o środkach ostrożności. Na diecie sokowej będziesz odczuwać zmęczenie i brak energii. Jeśli masz poważne problemy zdrowotne lub jesteś niedożywiony, dieta sokowa nie jest dla ciebie. Przed rozpoczęciem diety koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

Dowiedz się więcej na stronie Cateromarket.pl

Autor