Dieta pudełkowa – smacznie i na wynos

Chcesz dowiedzieć się więcej o diecie pudełkowej?

O co chodzi w diecie Lunch Box?

Trener fitness Simon Lovell wymyślił tę dietę podczas treningu. Potrzebował zdrowych przekąsek, aby przetrwać dzień, więc napełnił pudełko na drugie śniadanie warzywami i zamiast zatrzymywać się na lunch, przez cały dzień podjadał jedzenie z pudełka. Simon stwierdził, że stracił na wadze, miał więcej energii, miał większą kontrolę nad swoim apetytem i zauważył, że jego skóra i ogólny stan zdrowia są lepsze. Niektórzy z jego klientów chcieli wiedzieć więcej, więc zapisał, co jadł i tak powstała książka o diecie Lunch Box Simona Lovella.

Jak to działa?

Chodzi o to, aby zamienić poranne i popołudniowe przekąski oraz lunch na pudełko na lunch pełne jedzenia. Simon wierzy, że jedzenie w ten sposób ponownie wytrenuje umysł i ciało. Wystąpi utrata wagi, a dieta pomoże skurczyć żołądek - będziesz więc mniej jadł. Nadal możesz zjeść swoje zwykłe śniadanie. Możesz pić alkohol i możesz zjeść przekąskę. Jednak musisz głównie spożywać produkty przygotowane przed osoby trzecie, a po mniej więcej tygodniu zauważysz utratę wagi i poczujesz się znacznie zdrowiej. Poczujesz się zmotywowany i zainspirowany, aby porzucić złe nawyki. Po około tygodniu większość ludzi zauważa taką różnicę, że chcą zmienić sposób odżywiania się na całe życie, a także chcą zacząć jeść zdrowe śniadania i obiady.

Skład

Dieta opiera się na zbilansowanym, ale niskowęglowodanowym posiłku – występują tu węglowodany, ale są to „Węglowodany Aktywne” i są uwzględniane tylko wtedy, gdy byłeś bardzo aktywny. Węglowodany aktywne to produkty takie jak brązowy ryż, pełnoziarnisty makaron, chleb pełnoziarnisty. Twój lunch box powinien składać się w 60% z warzyw, w 30% z białka (chudy kurczak, mięso, ryby, fasola, tofu, Quorn, fasola i rośliny strączkowe) oraz 10% dressingów.

Przykładowe pudełko śniadaniowe

Szpinak, garść marchewki, pokrojone awokado. Garść świeżej garści rzodkiewki. Porcja grillowanej piersi kurczaka lub wybór fasoli i roślin strączkowych. Czarny pieprz. Łyżeczka oliwy. Posypka tartego sera

Dla kogo zalecana jest dieta pudełkowa?

Każdy, kto ma dość przestrzegania rygorystycznych diet lub zawsze odczuwa głód na dietach, powinien spróbować diety pudełkowej. Jest również dobry dla każdego, kto chce po prostu zdrowiej się odżywiać i powstrzymać apetyt.

Jakie są zalety?

Przede wszystkim na diecie Lunch Box stracisz na wadze. Wiele osób traci przynajmniej 1.5 kilograma ciągu miesiąca. Nie liczy się kalorii i pomaga zrozumieć zasady zrównoważonej, zdrowej diety. Jest bogata w niezbędne witaminy i minerały. Nie musisz liczyć kalorii ani gramów tłuszczu i węglowodanów. To usługa dostawy zestawów posiłków, gdzie otrzymujesz cotygodniowe dostawy przepisów i artykułów spożywczych, które pozwalają przygotować łatwe i atrakcyjne posiłki w domu.

Taka usługa to świetny sposób na zmniejszenie obciążenia związanego z planowaniem posiłków i zakupami spożywczymi. Jest to dobra opcja, jeśli lubisz gotować i nie chcesz, aby posiłki były gotowe, ale nie masz dużo czasu na ich przygotowanie. Jest to niedroga dieta i może być dobrym rozwiązaniem dla wielu gospodarstw domowych. Jednak nie jest wskazana dla o specjalnych potrzebach żywieniowych. Zestaw posiłków jest dostarczany bezpośrednio do twoich drzwi. Takie firmy oferują różnorodne aromatyczne, łatwe do przygotowania posiłki. Specjalistyczne opcje obejmują plany posiłków wegetariańskich, wegańskich czy niskokalorycznych. Niekiedy może występować brak opcji posiłków wyłącznie bezglutenowych lub bezalergenowych, lub dla bardziej rygorystycznych diet, takich jak keto, paleo lub wegańska.

Autor