Pakowanie szkolnych obiadów: Nie popełniaj tych błędów!

Koniec z marnowaniem jedzenia i rozmokłymi kanapkami! Oto pięć powszechnych błędów podczas pakowania szkolnych obiadów (i jak je naprawić).

Dziękuję firmie Produce For Kids za sponsorowanie tego wpisu. Jestem zaszczycona, że mogę być ich nowym oficjalnym zarejestrowanym dietetykiem!

Jeśli nauczyłam się czegoś po zapakowaniu około 2300 pudełek na lunch, to tego, że wszyscy popełniamy błędy. Kupiłam pojemniki na lunch, które były absolutnie urocze, ale niemożliwe do otwarcia i zamknięcia przez małe rączki. Pakowałam arbuza, który kapał na całą kanapkę. I wyrzuciłam za dużo niezjedzonego jedzenia do kosza na śmieci.

Ale z tych wszystkich wpadek można się czegoś nauczyć. Więc kiedy Produce For Kids poprosiło mnie o napisanie o tym, jak #PowerYourLunchbox, pomyślałam, że rozwiązywanie problemów może być dobrym miejscem, aby zacząć. Możecie posłuchać, jak opowiadam o tym temacie w tym odcinku podcastu Produce For Kids "Healthy Family Project".

Pakowanie szkolnych obiadów: 5 najczęstszych błędów

Błąd nr 1: Pakowanie za dużo

Jeśli Twoje dziecko regularnie wraca do domu z w połowie zjedzonym (lub co gorsza, ledwo tkniętym!) lunchem, problemem mogą być duże porcje. Tak, nawet jeśli taka ilość jedzenia wydaje się dla niego odpowiednia i nawet jeśli tyle je w domu. Przez lata nauczyłam się, że im mniej jedzenia pakowałam dla moich chłopców, tym więcej jedli. Prawda jest taka, że duże porcje mogą być dla dzieci przytłaczające w porze lunchu, zwłaszcza jeśli mają do czynienia z chaotyczną jadalnią i ograniczonym czasem.

Spróbuj tego: Zamiast dużych porcji tylko kilku przedmiotów, spróbuj zapakować mniejsze ilości większej liczby rodzajów żywności. Dla niektórych dzieci może to być bardziej wykonalne i atrakcyjne. I zawsze pytaj dzieci, czy porcje są odpowiednie, abyś wiedziała, czy następnym razem zapakować więcej czy mniej.

Błąd nr 2: Rezygnacja z warzyw

Rozumiem to. Masz dość tych samych pięciu marchewek, które codziennie wracają do domu niezjedzone. Ale wysłuchaj mnie: Regularne pakowanie warzyw oznacza, że twoje dzieci przyzwyczajają się do widoku warzyw w porze lunchu, a to ma swoją wartość. Więc czy będzie to kawałek sałaty na kanapce, groszek w makaronie, czy nawet mały pojemnik z salsą do maczania, postaraj się, aby warzywa były częścią ich lunch boxa. Nawet jeśli zjedzą je tylko od czasu do czasu, wyrobią sobie pozytywny nawyk.

Spróbuj tego: Wskaż warzywa, które lubią najbardziej i zapakuj bardzo małą porcję (np. tylko dwa groszki cukrowe). Dodaj mały kubeczek dipu, jeśli Twoje dzieci go lubią. Dipy i sosy to pomocne narzędzia, dzięki którym dzieci czują się bardziej komfortowo wokół warzyw - i jedzą ich więcej.

BONUS: Nigdy nie zabraknie pomysłów na lunch box! Pobierz moją mega-listę 100 pomysłów na lunch w pudełku

Błąd nr 3: Nieuwzględnienie zawilgocenia

Lunchbox Twojego dziecka może siedzieć godzinami, zanim zostanie zjedzony, a w międzyczasie mogą wydarzyć się nieprzyjemne rzeczy: Sok z melona może wyciekać po preclach. Galaretka może wsiąknąć w chleb. A pokrojone owoce mogą stać się miękkie. Obiady, które nie wyglądają dobrze, nie zostaną zjedzone, co oznacza, że jedzenie się marnuje.

Spróbuj tego: Oto kilka wskazówek, jak walczyć z zawilgoceniem lunch boxa...

  • Zawiń zimne opakowanie w czysty ręcznik, aby wchłonąć wilgoć podczas rozmrażania.
  • Rozsmaruj masło orzechowe na obu kawałkach chleba przed galaretką
  • Rozsmaruj cienką warstwę masła pod majonezem na kanapkach, aby utworzyć barierę ochronną
  • Przetestuj pudełko na lunch, aby upewnić się, że jest szczelne, wlewając do niego niewielką ilość wody i stawiając na jego końcu. Jeśli przecieka, zapakuj ociekające rzeczy do osobnych pojemników.
  • Pakuj sałatę i pomidora z boku, kiedy robisz kanapki.
  • Oddziel mokre i suche jedzenie w różnych przegródkach i użyj silikonowych kubeczków, aby podzielić je jeszcze bardziej
Uważaj na te 5 błędów w lunch boxie: Click to Tweet

Błąd nr 4: Włączanie nowych produktów spożywczych

Wiem, że zdjęcia na Instagramie sushi i sałatki z pieczonych buraków włożonych do lunchboxów są godne podziwu. Ale jeśli są to pokarmy, do których twoje dzieci są już niepewne - lub jeśli nawet nie próbowały ich wcześniej - lunch box prawdopodobnie nie jest idealnym wprowadzeniem. O ile nie masz żądnego przygód niejadka, który uwielbia niespodzianki (a jeśli tak, to zazdroszczę Ci), łatwe do zjedzenia, znane potrawy często sprawdzają się najlepiej w przypadku dzieci w szkole. Zawsze można znaleźć nowe sposoby na ich podanie. Uwielbiam tę galerię pomysłów na lunch box od Produce for Kids.

Spróbuj tego: Zachowaj nowe i nieznane pokarmy na przekąski po szkole, kiedy Twoje dzieci są w komfortowym otoczeniu (i prawdopodobnie są najbardziej głodne!). Połóż je na talerzu z już lubianymi potrawami.

Błąd nr 5: Robienie tego za nich

Niektórzy rodzice naprawdę lubią pakować obiady - a jeśli to ty, nie przestawaj! Wszyscy mamy zadania domowe, których wykonywanie sprawia nam przyjemność (moje: zasysanie kępek psiej sierści za pomocą odkurzacza). Ale jeśli jęczysz i narzekasz na pakowanie, czas przekazać tę pracę swoim dzieciom. One zdobędą ważne umiejętności życiowe, a ty odzyskasz cenny czas.

Spróbuj tego: Zacznij powoli, każąc im pakować część lunchu. Nawet małe dzieci mogą znaleźć zimne opakowanie w zamrażarce lub wziąć ze spiżarni kubek z sosem jabłkowym. Zapisz się na moją darmową 5-dniową serię maili Zapakuj Swój Własny (Cholerny) Lunch , a otrzymasz materiały do druku, zasoby, przepisy i strategie, które sprawią, że (w końcu!) to się stanie.

Więcej o pakowaniu szkolnych obiadów

  • 100 pomysłów na pudełka na lunch, które pokochają twoje dzieci
  • 50 (bezmięsnych!) proteinowych produktów do spakowania do pudełka na lunch
  • Najlepsze pudełka na lunch dla dzieci

Autor