Dieta samuraja - co to jest? Zasady diety, wady i zalety, przykładowy jadłospis

Dieta to system restrykcji żywieniowych w celu utraty wagi i uzyskania szczupłej sylwetki. Już w starożytności dziewczęta i kobiety porzucały niektóre produkty, aby wyglądać atrakcyjnie. Najczęściej diety te były niezdrowe. Teraz istnieje szeroki wybór diet, dzięki którym wyszczuplisz sylwetkę. Jedną z najpopularniejszych metod jest dieta samuraja.

Funkcje i menu

Kurs trwa 14 dni. Jest to optymalny okres, aby organizm przyzwyczaił się do ścisłej diety i nie pogorszył się stanu zdrowia. Dieta jest niskokaloryczna, czyli szybka, więc efekt pojawia się już po 2 tygodniach. Dozwolone produkty:

• Owoce (z wyjątkiem winogron i bananów).

• Świeże warzywa (biała kapusta, marchewka).

• Ryba morska.

• Filet z kurczaka.

• Jaja przepiórcze lub kurze.

• Kawa (bez mleka i śmietanki).

• Kefir o niskiej zawartości tłuszczu.

• Sok pomidorowy.

• Zielona herbata.

• Oliwa z oliwek (pierwsza tłoczona na zimno).

Tej listy nie można zmienić. Sól i cukier są wyłączone z diety. Codzienne posiłki są podzielone na 3 posiłki. Kolacja serwowana jest nie później niż 19:00 . Dzienne spożycie kalorii to 600-800 kcal. Nie ma ścisłej kolejności przyjmowania pokarmów. Cały kurs należy zaplanować tak, aby posiłki były zbilansowane. Zabrania się pomijania i zmiany dni diety. Aby zrównoważyć spożycie pierwiastków śladowych, musisz dodatkowo przyjmować witaminę C, cynk i żelazo. Dzienne spożycie wody wynosi co najmniej 1,5 litra .

Korzyści z diety samuraja

Przy prawidłowym przestrzeganiu schematu możesz schudnąć o 5-7 kg w 14 dni. Jej skuteczność została potwierdzona przez dietetyków i wiele dziewcząt, które już wypróbowały dietę. W przeciwieństwie do większości diet, kurs samuraja nie wymaga przygotowywania egzotycznych i drogich potraw. Jedzenie jest spożywane na surowo lub można je szybko i łatwo ugotować. Ponieważ dieta jest ograniczona do minimum (800 kcal dziennie) – jest zatem ekonomiczna. Zaleca się codzienne kupowanie niewielkiej ilości artykułów spożywczych w celu spożycia świeżej żywności. Wiele diet wymaga dziennego spożycia kalorii. Jest to konieczne do prawidłowego przestrzegania kursu. W przypadku diety japońskiej wystarczy w praktyce przestrzegać wszystkich zasad i zaleceń. Jeśli chcesz, możesz stworzyć menu na wszystkie 14 dni naraz, aby nie myśleć o gotowaniu każdego dnia. Kurs dzienny to 3 dawki. Nie trzeba ciągle kupować i przygotowywać jedzenia. Kurs trwa 14 dni. Istnieją modele trwające 7 i 13 dni, ale nie są one tak skuteczne, jak dwutygodniowa dieta. W porównaniu do innych kursów japoński jest jednym z najkrótszych. Dieta dobrze pasuje do pracy lub szkoły. W ciągu 14 dni cały układ pokarmowy zostaje oczyszczony z toksyn. Z organizmu uwalniane są substancje, które hamują i utrudniają pracę wielu narządów. Czyszczenie wpływa pozytywnie na samopoczucie.

Wady ścisłego reżimu

Dieta jest bogata w białko i tłuszcz i praktycznie nie zawiera węglowodanów. Ponadto jest oszczędna w witaminy. Z tego powodu dieta jest źle zbilansowana. Jeśli organizm nie jest przygotowany na rygorystyczny reżim, mogą ujawnić się następujące problemy zdrowotne: pogorszenie stanu włosów, paznokci i skóry; zwiększone zmęczenie; drażliwość; podwyższone ciśnienie krwi; zmniejszona wydajność, aktywność psychiczna i fizyczna; bezsenność; zaburzenia dyspeptyczne.

Minimalny próg kalorii to 1200 kcal dziennie. Jeśli przestrzegasz diety, otrzymujesz dziennie 800 kcal, czyli poniżej normy. Przez dwa tygodnie organizm odczuwa głód, co negatywnie wpłynie na pracę wszystkich układów. Jeśli podążasz za kursem, zabroniona jest duża aktywność fizyczna. Przestań trenować i uprawiać sport.

Przykładowe menu diety japońskiej na każdy dzień:

Śniadanie - kawa mielona bez dodatków lub mocna zielona herbata z grzanką z czarnego pieczywa.

Obiad - 2 jaja przepiórcze lub kurze, gotowana na twardo, drobno posiekana kapusta pekińska, nasączona oliwą z oliwek, szklanka dowolnego soku owocowego.

Kolacja - dowolna ryba pieczona w piekarniku.

Pomiędzy posiłkami pamiętaj o piciu oczyszczonej wody.

Autor