Zachęcająca historia matki, która stała się zdrową piekarką

Wszystko zaczęło się od zamiaru stworzenia zdrowej atmosfery.

W wieku 35 lat straciła 10,5 kg w ciągu zaledwie 6 miesięcy.

Damayanti Dutta, która jest matką dwuletniego dziecka, zrezygnowała z pracy, aby opiekować się swoim synem. Wszystkie matki będą odnosić się do tego, kiedy mówimy, że jest to prawie niemożliwe, aby poświęcić trochę czasu dla siebie, gdy masz malucha biegającego po domu 24/7. Obejmowało to nieregularne pory posiłków, brak ćwiczeń i spożywanie wielu niechcianych pokarmów. Wraz z mężem chciała stworzyć i utrzymać zdrowe środowisko dla swojego dziecka. Zapoznał ją z HealthifyMe, aby przyspieszyć proces powrotu do zdrowia, który Damayanti już rozpoczęła, wyznaczając sobie osobisty cel i pracując nad jego osiągnięciem.

Po niepewnym początku, Damayanti spotkała swoich trenerów, Priyę i Nahidę, którzy niemal od razu przypadli jej do gustu. Z ich nieustanną zachętą "nadszedł czas, aby podciągnąć skarpetki i rozpocząć moją podróż do zdrowszego życia", jak powiedziałaby Damayanti. Ponadto, jak sama mówi, dobrze było być za coś odpowiedzialną, ponieważ to ją motywowało do dawania z siebie wszystkiego i pozostawania w stanie podwyższonej gotowości tylko dlatego, że był ktoś, kto od czasu do czasu sprawdzał jej działania.

"Nikt nie lubi być upominany, niezależnie od wieku".

To, co Damayanti najbardziej podobało się w jej trenerach, to ich sposób mówienia jej, czego nie robić. "Nikt nie lubi być nagradzany, niezależnie od wieku. Priya i Nahida zawsze stosowały bardzo pozytywne podejście, kiedy musiały mi powiedzieć, co robię źle lub czego nie powinnam robić", mówi matka, która otrzymała przepustkę do odpustów, ale została poproszona o ich ograniczenie. Na początek podobały jej się również minutowe rozwiązania problemów, które od czasu do czasu dawali jej trenerzy, a które pomagały jej zrozumieć, że żaden błąd nie jest zbyt duży i że zawsze jest jakaś alternatywa dla wszystkiego, np. jeśli nie zdążyłaś na trening, upewnij się, że twoje ciało otrzyma jakiś poziom ćwiczeń, idąc na szybki spacer.

"Upiekłabym wszystko, od ciastek po pizzę".

Kiedy ktoś zostaje w domu, ma dostęp do wszelkiego rodzaju żywności i jest to zagrożenie dla zdrowia, zwłaszcza gdy nie ma czasu, aby poświęcić się sobie. To jest dokładnie to, co stało się z Damayanti, z powodu jej nieregularnych harmonogramów jedzenia uciekałaby się do jedzenia wszystkiego, co było dostępne, w wolnym czasie, który by dostała, a będąc smakoszem pierwszą opcją byłoby śmieciowe jedzenie. Tak więc, co spowodowało jej przyrost masy ciała. Nahida, jej trener diety pomógł jej jeść zdrowo i przyniósł zmiany, że nikt nigdy nie pomyślałby o. Jej dieta została zmieniona na taką, która miała zero tłuszczów i węglowodanów, ale dużo błonnika i białka. Po wprowadzeniu tej diety Damayanti zauważyła, że czuje się świeżo i jest pełna energii. To zmotywowało ją do zbadania swoich granic i odnalezienia w sobie piekarza. "Piekłam wszystko, od ciast po pizzę, bez rafinowanej mąki i cukru. Wszystko, co robiłam, to zastępowałam mąką pszenną, ragi lub suji, a zamiast cukru używałam jaggery i voila, powstawały zdrowe przysmaki bez poczucia winy!", mówi entuzjastka domowych wypieków.

"Jeśli nienawidzisz sałatek, Nahida jest tym, z kim powinieneś rozmawiać".

Będąc niewegetarianką, Damayanti została poproszona o ograniczenie do minimum spożycia czerwonego mięsa. Będąc odkrywcą, którym jest, szukając zdrowego przepisu na curry z baraniny, natknęła się na jeden z nich na stronie HealthifyMe i natychmiast przekazała dobre opinie. Jej trenerzy mówią nam, że była bardzo zachęcająca i motywująca na czatach grupowych. Dzieliła się również nowymi zdrowymi przepisami, które wprowadzała w życie i zachęcała do wypróbowania ich. "Jeśli nienawidzisz sałatek, Nahida jest tym, z kim powinieneś rozmawiać. Mówię to, bo sama byłam osobą, która na widok sałatki uciekała w przeciwnym kierunku. Ale teraz sałatki są jedyną rzeczą, którą uwielbiam jeść. Praktycznie mogę na nich żyć", mówi Damayanti. Nahida nalegała, aby jeść jak najwięcej owoców w ich naturalnej postaci zamiast soków, ponieważ te pierwsze dają większą zawartość błonnika. "Była tak oddana swojej diecie, że poprosiła mnie o przygotowanie planu, który pasowałby również do jej planów wakacyjnych", mówi nam Nahida. To tylko pokazuje nam, że Damayanti była na misji, aby zmienić swój styl życia na zdrowy, jednocześnie tracąc na wadze.

Trenerka fitness Priya, dała jej dopasowaną do jej potrzeb rutynę treningową, która pozwoliła jej wejść w nawyk codziennych ćwiczeń, pamiętając o tym, że doświadczyła pewnego zmęczenia i zadyszki, kiedy zaczęła ćwiczyć oraz o tym, że nie mogła chodzić na siłownię ze względu na swojego syna. Zaczynając od szybkich spacerów raz lub dwa razy dziennie, Priya wprowadziła podstawowe ćwiczenia z ciężarkami, jako dodatek do treningu, który już wykonywała. Po nich nastąpił trening cardio, trening siłowy po ciąży oraz wzmacnianie rdzenia, przy jednoczesnym okresowym zwiększaniu intensywności treningów. Priya była tak przywiązana do tego, aby nie przegapić swoich treningów, że pierwszą rzeczą, jaką robiła planując wakacje, było szukanie siłowni w pobliżu. Priya mówi nam również, że kiedy rozmawia z Damayanti, nawet dziś dzieli się ona historiami swoich treningów i nadal rejestruje swoje aktywności.

Ustalając cel, aby wrócić do formy na urodziny syna, ciągła zachęta, którą otrzymała od swoich trenerów, pomogła jej zbliżyć się do celu, jeśli nie osiągnąć go. "To mi nie przeszkadza, fakt, że mogłam zobaczyć zmiany wizualnie, mimo że zajęło to trochę czasu, był całkowicie wart czekania i wysiłku", mówi Damayanti. Dalej mówi nam, że jej mąż był głównym czynnikiem motywującym oprócz jej trenerów. On również zaczął zdrowo się odżywiać i ćwiczyć, co wywołało poczucie rywalizacji między nimi, motywując ich do pozostania na dobrej drodze, jeśli któreś z nich nie zdążyło na sesję treningową. Ich motto przez cały czas trwania podróży brzmiało: "Aby dawać zdrowy przykład, samemu trzeba być zdrowym".

Chwila prawdy została ujawniona, gdy Damayanti poszła i kupiła sukienkę w rozmiarze M, a nie XXL, który był jej normalnym rozmiarem. A wisienką na torcie, według niej, było to, że była w stanie założyć sukienkę z parą szpilek na urodziny swojego syna. Zauważyła również, że jej skóra czuła się i wyglądała bardziej świeżo niż wcześniej, a jej włosy odzyskały utracony blask. Podsumowując, było to doświadczenie jak żadne inne, a cały swój sukces zawdzięcza swoim dwóm trenerkom Priyi i Nahidzie, które były bardziej jak przyjaciółki.

Czy Ty również chcesz być częścią tak ekscytującej podróży odchudzającej jak Damayanti? Nasi trenerzy mogą Ci pomóc.

Zastrzeżenie: Wyniki mogą się różnić w zależności od Ciebie. Pozwól nam pomóc określić najlepsze podejście dla Ciebie, aby osiągnąć swój cel.

Tags: fitness journeygood healthhealth and fitnesshealth and fitness goalshealthhealthy bodyhealthy diethealthy lifestyleincredible transformationinspirational transformationpost pregnancypost pregnancy weight lossTransformation Storyweight lossweight loss and diet

Autor