4 wskazówki, jak wybrać odpowiedni biustonosz sportowy

Masz już przygotowany sprzęt do ćwiczeń na siłowni, ale czy zastanawiałaś się nad tym, co kryje się pod nim?

Właściwe podtrzymanie biustu jest niezbędne podczas ćwiczeń, zwłaszcza tych o dużej intensywności. Brak wsparcia może prowadzić do bólu pleców, dyskomfortu i uszkodzenia tkanek, co ostatecznie może skutkować rozstępami i obwisłością. Złe dopasowanie może również powodować bóle głowy, wgniecenia, blizny, otarcia i/lub nieprawidłową postawę. I nigdy nie popełniaj błędu myśląc, że małe piersi nie potrzebują biustonoszy; najmniejsze rozmiary mogą doznać trwałego uszkodzenia tkanki łącznej bez odpowiedniego wsparcia.

Lista kontrolna biustonoszy: Na co powinnaś zwrócić uwagę, wybierając się na zakupy biustonosza sportowego? Oprócz projektu i stylu, który idealnie pasuje do Ciebie i podkreśla Twoje kształty, zwróć uwagę na biustonosze wykonane z lekkiego i oddychającego materiału. Sprawdź szwy, ponieważ to one często są przyczyną dużego dyskomfortu spowodowanego otarciami. Upewnij się, że dolna obwódka dobrze przylega do piersi, ponieważ jest to podstawa prawidłowego podtrzymania.

Właściwe dopasowanie: Idealne dopasowanie jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania i komfortu. Kobiety o większym rozmiarze miseczki powinny rozważyć biustonosze sportowe oferowane w rozmiarach miseczka/opaska. Te, które mają miseczkę C lub większą, powinny poszukać biustonosza do ćwiczeń, który zapewnia wsparcie i pozwala na swobodę ruchów. Dobrze sprawdzają się grubsze ramiączka i regulowane paski. Upewnij się, że biustonosz nie jest zbyt nisko wycięty; rozlewanie się wody nie sprzyja intensywnym ćwiczeniom. Mniejsze aktywności, takie jak joga, pilates czy chodzenie, wymagają pełnego zakrycia. Kobiety z małym biustem mają więcej szczęścia - mogą wybierać spośród wielu różnych stylów, o ile opaska jest dopasowana, a biustonosz zapewnia odpowiednie pokrycie.

Zrób test biustonosza sportowego: Wybierz biustonosz, jeśli przejdzie te szybkie testy. Nic nie powinno wylewać się na zewnątrz, gdy się pochylasz. Nie powinien odbijać się o więcej niż centymetr, gdy podskakujesz w górę i w dół. Pompowanie ramionami powinno być wygodne. Nic nie powinno uwierać Cię w plecy, kiedy opierasz się o ścianę. Na koniec weź kilka głębokich oddechów, aby upewnić się, że opaska zapewnia wsparcie, ale nie ogranicza oddychania.

Wymieniaj regularnie: Eksperci sugerują, aby często sprawdzać rozmiar biustonosza sportowego, ponieważ ciało kobiety ciągle się zmienia, zwłaszcza jeśli stale ćwiczy. Dobrym pomysłem jest wymienianie biustonosza sportowego tak często, jak wymienia się buty do biegania - co 500 km.

Bądź fit z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tagi: sprzęt do ćwiczeńhealthifymeBiustonosz sportowy trening

Autor