20 Korzyści z trawy pszenicznej dla utraty wagi, zdrowia, skóry i włosów

Może i przypomina cienkie źdźbła trawy, ale trawa pszeniczna kryje w sobie moc składników odżywczych. Uncja - około 28 g - tego zielonego eliksiru jest pełna wartości odżywczych - zawiera 8 g białka i błonnika pokarmowego każda, 240% RDA witaminy A, 93% RDA witaminy C, 356% RDA żelaza i 12% RDA wapnia, ma odżywczy odpowiednik 2,5 funta najlepszych surowych warzyw organicznych, a ma tylko 120 kalorii!

Jego wartość odżywcza nie kończy się tylko tam! Zawiera 98 ze 102 pierwiastków ziemi występujących w glebie, w tym wapń, żelazo, magnez, potas i fosfor wraz z niezbędnymi enzymami i 19 aminokwasami, trawa pszeniczna jest suplementem o dużej mocy! Składająca się w 70% z chlorofilu, życiodajnej krwi roślin, trawa pszeniczna jest najlepszym lekarstwem natury.

Od pomocy w utracie wagi do poprawy ogólnego stanu zdrowia, skóry i włosów, korzyści z trawy pszenicznej są wielorakie.

1. Ułatwia trawienie

American Cancer Society mówi, że proszek z trawy pszenicznej zawiera pewne minerały alkaliczne, które zapewniają ulgę od wrzodów, zaparć i biegunek. To pomaga oczyścić jelita grubego i utrzymuje kwasowość na dystans.

2. Zmniejsza zachcianki żywieniowe

Załadowany składnikami odżywczymi, trawa pszeniczna zapewnia, że twoje ciało nie łaknie produktów spożywczych, aby zrekompensować brak witamin lub minerałów. Suplementacja trawy pszenicznej każdego ranka może zapobiec przejadaniu się w ciągu dnia.

3. Pomaga w utracie wagi

Regularne spożywanie trawy pszenicznej pomaga stymulować tarczycę, co pobudza metabolizm, zapewnia więcej energii i pomaga w utracie wagi.

4. Pomaga w detoksykacji

Właściwości oczyszczające trawy pszenicznej odtruwają krwiobieg, wątrobę i jelito grube, a także wzmacniają wytrzymałość komórek!

5. Poprawia odporność

Trawa pszeniczna pomaga zwiększyć liczbę czerwonych krwinek, wzmacniając odpowiedź immunologiczną organizmu i zapobiegając wystąpieniu chorób.

6. Działa przeciw cukrzycy

Błonnik obecny w trawie pszenicznej reguluje wchłanianie cholesterolu i cukru, pomagając kontrolować poziom cukru we krwi.

7. Obniża stan zapalny

Trawa pszeniczna może pomóc obniżyć, a nawet wyeliminować ogólny stan zapalny, oferując ulgę od powszechnych bólów i dolegliwości.

8. Zapobiega żylakom

Regularne spożywanie może zmniejszyć szanse na rozwój żylaków.

9. Pomaga się odstresować i zwalcza depresję

Trawa pszeniczna zawiera witaminę B, która ogranicza niepokój i pomaga się zrelaksować. Będąc źródłem żelaza, pomaga utrzymać depresję na dystans.

10. Zapobiega problemom z zębami

Sproszkowana trawa pszeniczna może pomóc w leczeniu próchnicy zębów i innych problemów stomatologicznych. Oprócz spożywania go, spróbuj masować swoje dziąsła z proszkiem, aby utrzymać je jędrne i zdrowe.

11. Może leczyć hemoroidy

Połączenie błonnika, chlorofilu, witamin i minerałów może pomóc w leczeniu hemoroidów, czyli pali. Zalecana dawka jest dwa razy dziennie przez 3 miesiące.

Skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem małych dzieci, kobiet w ciąży lub starszych na trawy pszenicznej.

12. Może pozbyć się trądziku z Twojej skóry

Nakładanie pasty z trawy pszenicznej w proszku i mleka może zapobiegać powstawaniu wyprysków, leczyć trądzik i promować zdrową skórę.

13. Pomaga pobudzić krążenie

Pocieranie soku z trawy pszenicznej na twarzy i szyi może pomóc rozszerzyć naczynia krwionośne, dzięki czemu Twoja skóra będzie świecić.

14. Ma właściwości antyseptyczne

Te właściwości sprawiają, że jest to najlepsze naturalne rozwiązanie dla siniaków, owrzodzeń, ukąszeń owadów, wysypki, oparzeń słonecznych, czyraków i skaleczeń.

15. Działa przeciwstarzeniowo

Naturalne właściwości przeciwstarzeniowe trawy pszenicznej pomagają odmładzać komórki, dbać o zwiotczałą skórę, utrzymywać elastyczność skóry i zachować młody wygląd.

16. Pozbywa się nieprzyjemnych zapachów z ciała

Detoksykująca natura trawy pszenicznej oczyszcza krew i pomaga wyeliminować nieprzyjemne zapachy oddechu i potu.

17. Stosuj ją w leczeniu łupieżu i problemów skóry głowy

Pozbądź się łupieżu lub suchej/swędzącej skóry głowy, stosując okłady z proszku trawy pszenicznej i wody.

18. Poprawia jakość włosów

Dodanie łyżeczki sproszkowanej trawy pszenicznej do zwykłego szamponu może odwrócić uszkodzenie włosów i wzmocnić korzenie.

19. Wspomaga wzrost włosów

Regularne spożywanie trawy pszenicznej wraz z aplikacją miejscową pomaga usunąć martwe komórki ze skóry głowy i promuje wzrost włosów.

20. Zmniejsza siwienie włosów

Nakładanie proszku z trawy pszenicznej na skórę głowy może zapobiec siwieniu włosów.

Trawa pszeniczna powinna być zawsze spożywana na pusty żołądek lub z innymi owocami i warzywami. Zacznij od jednej uncji dziennie i powoli stopniować do 2 uncji. Idealną porą na spożycie jest poranek, kilka minut po przebudzeniu. Unikaj spożywania go po posiłku, ponieważ może wywołać uczucie mdłości.

Ten naturalny suplement jest łatwo dostępny - można go uprawiać i wyciskać soki w domu lub kupić w sklepie z artykułami zdrowotnymi i wellness. Podczas gdy świeży sok powinien być spożyty w ciągu 10 minut od wyciśnięcia, trawa pszeniczna w postaci butelkowanej, sproszkowanej, w tabletkach lub kapsułkach może być przechowywana przez dłuższy czas. Jeśli początkowo nie możesz znieść jej smaku, zmieszaj ją z sokiem pomarańczowym, koktajlami mlecznymi lub smoothie, a następnie przejdź do innych form konsumpcji.

Tagi: anti-aging benefitsboosts metabolizm problemy stomatologiczneDiabeteshair growthhealthy skinscalp problemy utrata wagiWheatgrass Benefitswheatgrass proszku

Autor