Rośnie liczba zachorowań na cukrzycę - ale dieta może pomóc

Cukrzyca wzrasta - ale Dieta-to-Go może pomóc

Jest tak wiele powodów, dla których warto schudnąć, a jednym z największych jest utrzymanie zdrowia i wolności od chorób. A w tej chwili jest to ważniejsze niż kiedykolwiek. Liczba osób w Stanach Zjednoczonych, które są sklasyfikowane jako otyłe, rośnie. Obecnie 28,3 procent ludzi w USA jest otyłych, co stanowi wzrost o prawie 3 punkty procentowe od 2008 roku. (Otyłość jest obliczana na podstawie wskaźnika BMI, czyli miary wagi w stosunku do wzrostu). A niezdrowa waga ciała zwiększa ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2.

Otyłość i cukrzyca

Wraz ze wzrostem liczby osób zaliczanych do kategorii otyłych, wzrasta również liczba osób w Stanach Zjednoczonych, które chorują na cukrzycę. Obecnie, 11,5 procent ludzi ma cukrzycę, w górę z 10,5 procent w 2008 roku, zgodnie z ostatnim indeksem Gallup-Healthway. Istnieją dwa rodzaje cukrzycy - typu 1 i typu 2. Osoby z cukrzycą typu 1 są insulinozależne, co oznacza, że ich trzustka produkuje mało insuliny lub nie produkuje jej wcale, natomiast cukrzyca typu 2 jest zaburzeniem metabolicznym charakteryzującym się wysokim poziomem cukru we krwi, opornością na insulinę i brakiem insuliny. Podczas gdy raport patrzy na wszystkie przypadki cukrzycy, rysuje korelację pomiędzy otyłością i wzrostem zachorowań na cukrzycę. "Związek pomiędzy cukrzycą i otyłością jest ważny dla osób zainteresowanych zdrowiem populacji oraz pracowników służby zdrowia wspierających inicjatywy zapobiegania i zarządzania cukrzycą w swoich społecznościach" - czytamy w raporcie. Raport analizuje również stany z najmniejszą i największą liczbą zachorowań na cukrzycę. Alabama, Wirginia Zachodnia i Mississippi mają najwięcej osób chorych na cukrzycę, podczas gdy Utah, Rhode Island i Kolorado mają najmniejszą liczbę osób chorych na cukrzycę. I tak jak w całym kraju, liczba zachorowań na cukrzycę w tych stanach rośnie. Ok, wydaje się, że to dość złe wieści. Ale jest też dobra wiadomość. Możesz coś z tym zrobić.

Jak Diet-to-Go może pomóc

Jeśli zmagasz się ze swoją wagą, masz stan przedcukrzycowy lub nawet cukrzycę typu 2, możliwe jest kontrolowanie jej, a nawet doprowadzenie do remisji. Kluczem jest spożywanie zdrowych, zbilansowanych posiłków i włączenie do swojej rutyny umiarkowanych ćwiczeń fizycznych. Ale od czego w ogóle zacząć? I tu właśnie wkraczamy my! Diet-to-Go ma w swojej ofercie plan posiłków przeznaczony specjalnie dla osób cierpiących na cukrzycę. Nasz plan posiłków "Balance-Diabetes" jest zgodny z wytycznymi żywieniowymi Amerykańskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Uwzględnia on również wyzwania, jakie stoją przed osobami cierpiącymi na tę chorobę, jeśli chodzi o wiedzę na temat tego, co jeść, odpowiedniej wielkości porcji i jak dopasować zdrowe odżywianie do ich zabieganego życia. Naszym głównym celem jest pomoc w jak najłatwiejszym zarządzaniu cukrzycą i nauczenie Cię zdrowego stylu życia. W tym celu zatrudniamy cały zespół - zarejestrowanego dietetyka, dietetyka i certyfikowanego trenera zdrowia - którzy pomogą Ci osiągnąć cele związane z utratą wagi. Ponadto, mamy społeczność internetową, w której można połączyć się z innymi klientami, aby uzyskać dodatkowe wsparcie, a także dzielić się cotygodniowymi wskazówkami, przepisami i informacjami, aby uzyskać jeszcze większe wsparcie. Więc w tym roku, kiedy będziesz się zastanawiać, czy uda Ci się wytrwać w swoich postanowieniach, pamiętaj, że możesz to zrobić z Diet-to-Go.

Autor