Odwróć swoje negatywne nastawienie

Odwróć swoje negatywne nastawienie

Postawa, czy to pozytywna czy negatywna, jest zaraźliwa; więc jaki typ postawy rozpowszechniasz?

Bycie negatywnie nastawionym zabiera dodatkową energię, którą w przeciwnym razie mógłbyś przeznaczyć na swoje ulubione zajęcia. Zamiast siać niezgodę gdziekolwiek jesteś, naucz się jak kultywować tolerancję zamiast niecierpliwości, optymizm zamiast pesymizmu i wdzięczność zamiast niewdzięcznego ducha.

Oto jak zacząć.

1. Zatrzymaj negatywne myśli w miejscu. Uduś swoje uczucia pesymizmu, zwątpienia w siebie, narzekania, marudzenia i ogólnego negatywizmu w momencie ich narodzin, bo inaczej prawdopodobnie przejmą one kontrolę nad twoim życiem i zatrują twoje związki.

2. Przestań martwić się o wszystko. Zamiast martwić się o rzeczy, których nie możesz kontrolować, stwórz alternatywne obrazy mentalne, w których ty i twoje są zwycięzcami. Martwienie się o rzeczy, których nie możesz kontrolować, to bilet w jedną stronę do wesołego miasteczka.

3. Słuchaj, czego uczy cię twój gniew. Gniew jest ewolucyjnym narzędziem, które zapewnia nam bezpieczeństwo, dlatego należy reagować na niego ostrożnie. Zamiast się wyładowywać, zacznij introspekcyjnie myśleć o tym, co chce ci powiedzieć.

4. Naucz się radzić sobie z naładowanymi emocjonalnie sytuacjami. Samo przebywanie z niektórymi ludźmi powoduje, że jesteś zmęczony, a inni są brutalni i drażliwi. Może być konieczne dostosowanie własnego nastawienia, aby skutecznie radzić sobie z osobowościowymi dziwactwami innych.

5. Postaraj się być optymistą. Zakładając, że wszystkie Twoje podstawowe potrzeby są zaspokojone, szczęście jest wyborem. Mówi się, że pesymiści zapominają się śmiać, a optymiści śmieją się, aby zapomnieć. Zachowaj perspektywę. Pamiętaj: zawsze może być gorzej!

6. Licz swoje błogosławieństwa. Nie okazuj światu niewdzięcznego ducha. Przestań narzekać na to, czego nie masz, a zacznij liczyć wszystkie rzeczy, które masz. Liczenie swoich błogosławieństw może być natychmiastowym zastrzykiem energii.

7. Pielęgnuj cierpliwość do ludzi. Różnice między innymi mogą skwasić twoje nastawienie, drenując twoją energię. Uświadom sobie, że wszyscy jesteśmy różni, i zmuś się do znalezienia tylko jednej rzeczy, którą lubisz w kimś, kto cię denerwuje.

8. Nie zawracaj sobie głowy nadmierną analizą ludzi. Nie zawsze jest ukryty motyw za tym, co ludzie robią, więc nie trać czasu i cennej energii, grając psychoanalityka do tych, którzy cię denerwują. Czasami cygaro to tylko cygaro.

Zamiast być "odmóżdżaczem", który wysysa życie z innych, naucz się jak podnosić ich na duchu i dawać im radość. Bycie negatywnym naprawdę zabiera dodatkową energię... energię, którą w przeciwnym razie mógłbyś przeznaczyć na swoje ulubione zajęcia.

Laura Stack jest ekspertem w dziedzinie produktywności osobistej, autorką i profesjonalnym mówcą. Jest prezesem The Productivity Pro, firmy szkoleniowej zajmującej się zarządzaniem czasem, specjalizującej się w zwiększaniu produktywności w organizacjach o wysokim poziomie stresu. Jest autorką bestsellerów: The Exhaustion Cure, Find More Time, and Leave the Office Earlier: John McGran

Autor