6 powodów, dla których powinniście ćwiczyć jako para

6 powodów, dla których warto ćwiczyć w parze

Dlaczego lubimy ćwiczyć z innymi?

To proste - koleżeństwo, wsparcie, motywacja, podobnie myślący ludzie, a nawet zdolność innych do oderwania naszych umysłów od tego, jak ciężko jest czasami. Nie trzeba więc dodawać, że ćwiczenie z kimś bliskim przynosi jeszcze więcej korzyści - w tym wiele dla waszego związku. Tak, okazuje się, że ćwiczenie z kimś bliskim ma znaczący pozytywny wpływ na was oboje! Jak dokładnie? Zebraliśmy 6 powodów, dla których ćwiczenie z partnerem może być doświadczeniem spajającym i sposobem na utrzymanie was na dobrej drodze.

1) Szczęśliwi i zdrowi idą w parze, tak jak ty i twój ukochany.

Wykonywanie regularnej rutyny fitness ze swoim partnerem sprawia, że jesteś szczęśliwy. I nie tylko tak mówimy - jest za tym prawdziwa nauka. Badanie opublikowane w 2000 roku wykazało, że pary, które uprawiały aktywność fizyczną razem, zgłaszały większą ogólną satysfakcję ze swojego związku. W 2012 roku dr Jane Greer, Nowy Jork małżeństwa i psychoterapeuta związek i autor, powiedział YouBeauty.com: "Kiedy para pracuje razem, rzeczywiste ćwiczenia same w sobie mogą fizycznie i emocjonalnie mieć pozytywny wpływ. ... Oboje partnerzy wychodzą z uczuciami synchronizacji, ducha współpracy i wspólnej pasji. Następnie można rzucić w niektórych pikantnych endorfin, i to może być prawdziwa podróż zasilania dla związku."

2) Ćwiczenia i zakochiwanie się to jedno i to samo.

Twoje dłonie zaczynają się pocić, twoje tętno wzrasta, twój oddech staje się krótki ... czekaj, czy mówimy tu o ćwiczeniach, czy o zakochaniu? Sposób, w jaki Twoje ciało reaguje na obie te rzeczy jest niemal identyczny. W rzeczywistości, w starym, ale dobrym badaniu z 1974 roku stwierdzono, że ludzie często mylą podobne reakcje fizjologiczne z romantycznym podnieceniem. Oznacza to, że im więcej ćwiczycie razem, tym większe jest prawdopodobieństwo, że Ty i Twój partner czujecie do siebie sympatię.

3) Możesz cieszyć się fitnessem bez poczucia winy.

Według certyfikowanego osobistego trenera, Helen Ryan, w wywiadzie dla Daily News z 2013 roku, jedną z głównych korzyści, jakie widziała dla par, które ćwiczą razem, jest to, co nazywa "treningami bez poczucia winy". Robienie tego razem oznacza, że nie musisz wybierać fitnessu nad czasem z partnerem, wyjaśnia. Uczynienie czasu na trening czasem dla siebie oznacza, że godziny spędzone na wzbogacaniu swojego zdrowia stają się również czasem dobrze wykorzystanym na pielęgnowanie związku.

4) Ten, kto zna cię najlepiej, wie też, jak najlepiej cię zmotywować.

Czy jesteś typem osoby, która chce być dopingowana i zachęcana podczas rutyny fitness, czy wolisz być pozostawiona sama sobie i może poklepana po plecach po zakończeniu? Niezależnie od filiżanki herbaty, twój partner prawdopodobnie zna cię na tyle dobrze, aby dać ci dokładny rodzaj motywacji, który pasuje do twojej osobowości. I razem, można wykorzystać tę wewnętrzną wiedzę, aby pozostać oddany.

5) Zaangażowanie wykracza poza siłownię.

Każdy, kto kiedykolwiek był w zaangażowany związek wie, że im więcej masz wspólnego ze sobą (lub są w stanie pójść na kompromis z sobą), tym bardziej prawdopodobne jest, aby pozostać w nim na dłuższą metę. Niezależnie od tego, czy twój partner lubi ćwiczyć, czy nie, znalezienie tego kompromisu, aby iść na to razem pomoże ci pozostać zaangażowanym nie tylko w siłowni, ale do siebie nawzajem, zbyt.

6. Ciesz się większym sukcesem!

Chociaż wiemy już z wielu przeszłych badań, że pary mogą dzielić się złymi nawykami, w bezprecedensowym badaniu z 2015 roku opublikowanym w czasopiśmie JAMA Internal Medicine, naukowcy w końcu zbadali korzystne efekty, jakie małżonkowie mają na kondycję swojego partnera. W badaniu przyjrzano się ponad 3700 parom kohabitującym i małżeństwom, wszystkim w wieku powyżej 50 lat. Uczestnicy otrzymywali kwestionariusze co cztery lata od 2002 roku! Zespół odkrył, że mężczyźni i kobiety zrzucają więcej kilogramów, są bardziej aktywni i skuteczniej rzucają palenie, jeśli ich partnerzy dążą do osiągnięcia tych samych celów w zakresie sprawności fizycznej. Prawie 70 procent par, które ćwiczyły razem, dwa lata później nadal chodziło na siłownię co najmniej raz w tygodniu, w porównaniu z tymi, które ćwiczyły same, gdzie tylko jedna czwarta nadal była aktywna. Mężczyźni i kobiety mieli ponad dwa razy większe szanse na utratę wagi, gdy ćwiczyli razem ze swoimi znaczącymi partnerami, w porównaniu z tymi, którzy ćwiczyli sami. I choć wszyscy uczestnicy byli w wieku powyżej 50 lat, naukowcy wierzą, że ich wnioski będą miały zastosowanie do par w każdym wieku. Więc być może najlepszym powodem ze wszystkich, aby ćwiczyć ze swoim znaczącym innym może być w końcu znalezienie sukcesu!

Autor